تریلینگ استاپ چیست ؟ و چگونه می توان از این امکان در متاتریدر استفاده کرد؟

سعی می کنیم با ذکر یک مثال با تریلینگ استاپ (Trailing Stop) در متاتریدر آشنا می شویم.
از این امکان نرم افزار متاتریدر برای حفظ سود در یک معامله باز استفاده می شود.
مثال:
یک معامله خرید بر روی جفت ارز GBP/USD در نرخ 1.5731 باز می کنیم و حد سود و ضرر را برابر با 100 پیپ (صرفا جهت مثال) قرار می دهیم.
حالا قصد داریم تریلینگ استاپ 15 پیپی را روی این معامله اعمال کنیم، یعنی اگر قیمت 15 پیپ در جهت مثبت حرکت کند استاپ ابتدا به نقطۀ ورود منتقل شده و سپس به ازای هریک پیپ که پوزیشن بیشتر در سود رفت، استاپ هم یک پیپ بالاتر آورده شود.

برای فعال کردن تریلینگ استاپ ، در قسمت ترمینال متاتریدر در بخش ترید، برروی پوزیشن کلیک راست کرده و Trailing Stop را برروی 15 پیپ قرار می دهیم. اعداد 15، 25 و .. بصورت پیش فرض در متاتریدر وجود دارد. برای وارد کردن مقادیر دلخواه برروی Custom کلیک کنید. تصویر یک- مهم ! توجه داشته باشید که در حساب نوع NDD و فلوتینگ فیبوگروپ که 5 رقم اعشار دارند، این اعداد یک 0 اضافه تر دارند (مثلاً برای تریلینگ 15 پیپی، 150 پوینت را دستی با انتخاب گزینه custom...
وارد می کنیم)


با فعال شدن تریلینگ استاپ ، SL زرد رنگ می شود.

تریلینگ استاپ تصویر 2
همانوری که در تصویر بالا می بینید، پوزیشن 23 پیپ در سود رفته است و استاپ به فاصله ی 15 پیپی از حداکثر سود (High کندل فعلی) منتقل شده است.

تریلینگ استاپ تصویر 3
مجدداً با توجه به صعود قیمت، استاپ Trailing شده و از 1.5742 به 1.5745 منتقل شده است.

تریلینگ استاپ تصویر 4
در صورتیکه صعود قیمت بدون وقفه ادامه داشته باشد، استاپ همچنان تریلینگ می شود.

تریلینگ استاپ تصویر 5 

در صعود ادامه نداشته و استاپ لمس شده و پوزیشن با 20+ پیپ بسته شده است. بدین ترتیب با استفاده از تریلینگ استاپ، حفظ سود کرده ایم. تصویر 

چند نکته:
- تفاوتی نمی کند که برای پوزیشن استاپ اولیه تعیین شده باشد یا خیر. در هر حال اگر پوزیشن در جهت مثبت حرکت کند، تریلینگ فعال می شود.
- برای استفاده از تریلینگ استاپ در متاتریدر، حتماً باید متاتریدر در حال اجرا باشد و به اینترنت متصل باشید. در غیر اینصورت تریلینگ فعال نشده و استاپ جابجا نمی شود.
- در صورتیکه تریلینگ برروی پوزیشنی فعال شود و در نهایت پوزیشن با SL و با مقدارمثبت بسته خواهد شد.
- حداقل میزان تریلینگ در بروکرها متفاوت است و از 10 پیپ به بالا می باشد.

پاسخ صدها پرسش متداول

در مرکز پشتیبانی ایران بورس آنلاین پاسخ تمامی پرسش هایی که ممکن است برای مشتریان پیش آيد با زیانی ساده توضیح داده شده است. کافی است که در نوار جستجو سوال خودتان را تایپ کنید